Szkoła Podstawowa im. H. Ch. Andersena w Jawidzu

Telefon: (81) 757 70 44 ; email: sp_jawidz@interia.pl


To właśnie tego wieczoru, Bóg rodzi się w człowieku

2018-12-22 19:14:12

Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny związane z narodzinami Jezusa. Zgodnie z tradycją byli więc Maryja i Józef, szopka bożonarodzeniowa a w niej Dzieciątko Boże, Pasterze i trzej Królowie, a także Herod i Diabeł. Nie zabrakło pięknych Aniołów, które zstąpiły tego dnia na ziemię by przywitać Jezusa pięknym tańcem.

Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami wykonanymi przez chór pod kierunkiem Pani Małgorzaty Zuń oraz pastorałkami, w których zaprezentowali się nasi uczniowie: Oliwia Domin i Oliwia Wlazły, które przygotowała Pani Dorota Wodarczyk, Aleksandra Perec i Kamil Marcyniuk przy akompaniamencie Księdza Stanisława Kryszczuka, Maks i Laura Łaganowscy  oraz Blanka Brzuska.

Uczniów do występu przygotowała i nad całością czuwała Pani Karolina Saracyn.

Po spektaklu głos zabrał Ksiądz Piotr Melko – Proboszcz parafii Świętej Anny w Kijanach, który w ramach rekolekcji adwentowych uświadomił wszystkim, że podczas tych świat Jezus czeka na miejsce w naszych sercach, by każdy otworzył Mu drzwi i przyjął go w swoim życiu.

Na zakończenie spotkania Pan Dyrektor Jerzy Bartosiewicz na ręce przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Mai Iwanek złożył życzenia świąteczne dla całej społeczności szkolnej.

 Podczas spotkania nie zabrakło także chwil wzruszenia, gdy każdy brał w swe dłonie opłatek i dzielił się nim z innymi składając życzenia.     

Galeria